Jen v dubnu: VÁŠNIVÁ SLEVA 30 % na temnou erotickou sérii slovenské autorky

Hrdinové s pohnutými osudy

archiv revue
Sběrači borůvek a Milenci z Osvětimi. Dvě knihy odlišené místem i časem. Přesto mají jedno společné. Jejich hrdinové si svůj osud nevybrali – byl jim „vnucen“.

Dojemný příběh ztracené holčičky

Může událost jednoho dne změnit osud celé rodiny? Spisovatelka Amanda Petersová odkrývá ve svém debutovém románu Sběrači borůvek tajemství, které mělo zůstat navždy ukryto uprostřed borůvkových polí.

Když se v červenci roku 1962 vydává rodina kmene Mikmaků z Nového Skotska do amerického Maine sbírat borůvky, netuší, že se jim o několik týdnů později obrátí život naruby. Jejich nejmladší čtyřletá dcera Ruthie zmizí beze stopy a veškeré pokusy o nalezení končí bezvýsledně. Těžké břemeno ztráty dopadne kromě rodičů i na dívčina šestiletého bratra, jenž je posledním, kdo Ruthie viděl. Neutuchající proud otázek zaměstná jeho hlavu na několik příštích desítek let. Kam odešla? Je stále naživu? Uvidím ji ještě někdy?

Příběh se odehrává v průběhu padesáti let a je na něj nahlíženo z pohledu dvou postav. Jednou z nich je Joe, bratr Ruthie. Druhou Norma, holčička vyrůstající v Maine jako jediné dítě zámožných rodičů, kteří se o ni sice náležitě starají, ale po citové stránce dívka strádá. Oba ji drží na uzdě, otec je odtažitý a matka přehnaně úzkostlivá. Dívku navíc dlouhodobě trápí podivně živé a opakující se sny, kterým nerozumí a o kterých s ní matka odmítá mluvit a prohlašuje je za nesmysly. Norma během dospívání zjišťuje, že před ní rodiče něco skrývají a že prázdnota, kterou uvnitř cítí, není bez příčiny.
 

Milostný příběh z tábora smrti

Noční můra, peklo, nejhorší místo na Zemi – to jsou jen některá z přirovnání, kterými přeživší popisovali život v koncentračním táboře za druhé světové války. Helen Spitzerová a David Wisnia prožili hrůzy holocaustu na vlastní kůži a jejich neuvěřitelný příběh se k nám nyní dostává prostřednictvím knihy Milenci z Osvětimi.

Helen Spitzerová, přezdívaná Zippi, a David Wisnia se poprvé setkali jako vězni v koncentračním táboře v Osvětimi. Místo, kde se vzduch mísil se zápachem popela, a ohnisko těch nejhorších lidských zvěrstev, se paradoxně stalo také místem, kde se mezi nimi zrodila láska. Možná že právě díky vzájemné útěše cítili, že jejich život ještě neskončil.

Když válka skončila, cesty Zippy a Davida se během osvobozování tábora rozdělily. Plánovali si, že se znovu setkají, ale ani jeden z nich netušil, jak dlouhé jejich odloučení bude.


Nenechte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Líbí se Vám tento článek? Sdílejte jej s přáteli.
zanechte komentář (zprávu)

Nejnovější články

U knihy Kompas a čepel lze očekávat klasickou young adult fantasy s trochou romantiky, dobrodružstvím a možná i nějakým tajemstvím. Ale je v tom mnohem víc. Rachel Greenlaw vás vtáhne do světa, kde se moře mísí s magií, tajemstvími a bolestí ztráty, a udělá to s lehkostí a citlivostí, která vás upřímně překvapí.
Malý princ má za sebou už mnoho cest. Zasoutěžte si o toho v ostravštině. Kniha čeká na 2 výherce!
Prémiový obsah
číst více
Robyn je mladá ambiciózní novinářka. Žila s dokonalým chlápkem, už pět let je do ní zamilovaný její nejlepší kamarád a ona ví, že jednou procestuje svět. Problém nastane ve chvíli, kdy u ní zazvoní policie a sdělí jí, že bývalý přítel beze stopy zmizel. Kolem Robyn se dějí podivné věci a všechno nasvědčuje tomu, že Julian byl zavražděn.