5 knih za 200 Kč! Humor, romantika, erotika, historické i další.

Návrat do starých časů

archiv revue
Svítit petrolejkou, péct chleba a buchty, chovat králíky nebo pěstovat česnek v zahrádce – to je jenom několik činností, které kdysi patřily ke každodennímu životu. Ovšem s nástupem dnešní doby a rychlého životního tempa se proměnily spíš ve zpestření prohlídky skanzenů. S knihou Co naše babičky uměly a na co my jsme zapomněli podle oblíbeného televizního pořadu máte jedinečnou možnost je znovuobjevit.

Kousek domácího štěstí

Když se řekne „dědeček a babička“, většina z nás si vybaví vzpomínky z dětství, klid a pohodu. Ne náhodou v nás kuchyně provoněná nedělním obědem a praskající oheň v kamnech vyvolávaly pocit blaženosti. Příprava takové atmosféry vyžadovala spoustu práce i času, ale rozhodně bylo na co se těšit. Pokud máte pocit, že se vám po ní stýská a rádi byste se vrátili o krok zpátky k tradicím a přírodě, stačí otevřít knihu Co naše babičky uměly a na co my jsme zapomněli, která tvoří pestrou směs inspirativních postupů, doplněných fotografiemi z televizního pořadu. Moderátoři Tereza Hátleová, Petr Pěknic a Simona Berková, známá z pořadu Kouzelné bylinky, podnikají výlety do starých časů a zkoušejí nápady, které už téměř zmizely v propadlišti dějin. Přidávají i několik vlastních rodinných receptů. Tereza se otáčela hlavně v kuchyni při vaření dobových pokrmů, nakládání i zavařování. Petr se v pořadu věnoval mužským pracím okolo hospodářství či různým opravám. Přírodní medicínou na různé neduhy se zabývala bylinkářka Simona.

Jak na hospodaření

Naši předkové byli velice soběstační a dokázali by si v krizových situacích poradit lépe než dnešní člověk, přestože měli mnohem méně techniky, léků, oblečení i potravin. Neplýtvali zdroji a žili více v souladu s přírodou. Praktické dovednosti, které se předávaly z generace na generaci byly často tím nejcennějším, co do života dostali.

Naučte se podle léty osvědčených rad vyrobit si kvásek na chleba, starat se o domácí zvířata, používat sezónní potraviny. Zatočte pomocí bylinek s nachlazením i pocuchanými nervy. Všechny tyto činnosti vyžadují čas, ale zjistíte, že se mohou stát tak trochu dobrodružnou formou odpočinku, tak si je náležitě užijte!

Nenechte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Líbí se Vám tento článek? Sdílejte jej s přáteli.

Nejnovější články

Zpočátku to vypadalo jako banální případ. Mrtvý muž? No a? Jenomže muži ještě zaživa někdo vyřezal do kůže hrozivé rány. Policejní tým brzy objeví vycpaná zvířata s úplně stejnými jizvami. Zároveň s tím se začnou ztrácet místní dívky a jednou z pohřešovaných je dcera policejní ředitelky. Někdo vzal spravedlnost do svých rukou, ale nikdo netuší, komu a za co se chce pomstít.
Ti, co byli prokleti je čtvrtá kniha ze série Přízraky z Michiganu. Četla jsem všechny, protože mě baví spojení psychiatrické léčebny a nadpřirozena. A J. R. Erickson umí tuto ponurou atmosféru skvěle popsat. Jako ve správné „pohádce“ nechybí v tomhle románu kontrast mezi dobrou a zlou stranou. A u té zlé se ukáže, že je temnější než kaňka na papíru.
V pořadí již sedmý díl thrillerové série o šéfinspektorovi Robertu Kettym britského autora Alexe Smithe nese název „Ztracený syn“. Ač bývá kvalita příběhu s každou další sérií povětšinou klesající, u tohoto díla zůstanete napnutí od začátku až dokonce.