Recenze: Matčina panenka

archiv revue
Nejsi její dcera. Jsi její vězeň. Stísňující psychologický thriller.

Mirabelle, začíná vyprávět příběh v den svých třináctých narozenin. Žije se svou matkou, která ji bezmezně miluje a říká jí „moje malá panenko“. Bydlí v domě, který má zabedněná okna i dveře. Ven vychází jen matka na občasné nákupy. Protože má Mirabelle alergii na světlo a pobyt venku by jí ublížil, zná jen život v domě. K narozeninám dostane od matky neobvyklý dárek – pětiletou sestřičku Clarabelle, kterou matka přinese spící v tašce a starší dceři tvrdí, že ji zachránila před zlým mužem.

V Mirabelle se začne probouzet žárlivost, protože už nedostává tolik pozornosti, jako dříve. Její místo nyní zabrala Clarabelle, kterou matka ubytuje v hostinském pokoji a zakáže Mirabelle jakýkoli kontakt se sestrou. Jedno odpoledne, kdy je matka na nákupech, se z pokoje mladší sestry začne ozývat zoufalý pláč. Mirabelle se i přes matčin přísný zákaz snaží sestřičku přes dveře utišit. Jaké je však její překvapení, když jí Clarabelle začne tvrdit, že se jmenuje ve skutečnosti Emma a chce ke své mamince a tatínkovi.

Říká Mirabellina matka skutečně pravdu? Opravdu Emmu zachránila? Je Mirabell opravdu natolik nemocná, aby nemohla na denní světlo?
 

Příběh Matčina panenka mě naprosto pohltil. S každou další kapitolou byl děj napínavější  a napínavější, a proto kniha nešla skoro odložit. Jediné, co bych vytkla, byl pro mě trochu moc odbytý konec. Kdyby měla kniha o pár stran navíc, vůbec bych se nezlobila.

Autor: Markéta Kývalová

Nenechte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Související produkty

Matčina panenka

0.0 0
od 279
IHNED odesíláme
Líbí se Vám tento článek? Sdílejte jej s přáteli.
zanechte komentář (zprávu)

Nejnovější články

Naším hostem byl doktor Jan Hnízdil, průkopník české psychosomatické medicíny. Povídali jsme si o jeho nové knize Jak být zdravý v nemocné společnosti, o příbězích jeho pacientů, ale také o obyčejném životě — čemu se věnuje na chalupě a jak si užívá zázraky přírody na samotě u lesa.
Jste zvědaví, co pro vás máme přichystáno na tento víkend?
Německá autorka, profesně se věnující poradenství v oblasti zvládání stresu a vyhoření, Tessa Randau, působila roky jako novinářka a šéfredaktorka časopisu pro ženy. Útlá knížečka „Moře a já“, kterou v češtině vydalo nakladatelství Kazda, je inspirována jejími zkušenostmi se zvládáním stresu, hledáním životní rovnováhy a zlepšením kvality života. Po přečtení pevně věřím, že může ovlivnit vnímání mnoha žen, které bojují se svými vlastními démony méněcennosti.